تشک طبی
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
تشريفات عروسي , تشريفات مجالس , باغ تالار عروسي
درباره من
تشريفات عروسي , تشريفات مجالس , باغ تالار عروسي , تشريفات لوكس , تشريفات لاكچري ,اجاره باغ براي عروسي , تالار عروسي , باغ عروسي , خدمات مجالس
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :شب آرا نور
تاريخ: ۲۷ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۲۷:۰۷

ترفندهاي براي داشتن يك عروسي به صرفه  , بهترين باغ تالار عروسي كرج شمس العماره : مراسم عروسي از مراسم هايي مي باشد كه در زندگي هر شخصي ممكن است تنها يكبار اتفاق بيوفتد و اين براي هر زوجي مهم است كه مراسم ازدواج شان چگونه و چطور برگزار شود. قطعا با اين همه جزئيات و ريزه كاري برگزاري مراسم عروسي بسيار سخت و دشوار است به همين دليل بسياري از زوج ها چون در اين زمينه تجربه هاي كافي ندارند ترجيح مي دهند به سراغ موسسه ها و مركزهاي بروند كه در اين حيطه حرفه ي و خبره هستند و از بابت برگزاري مراسم شان هيچ نگراني نداشته باشند.

ترفندهاي براي داشتن يك عروسي به صرفه

در تالار عروسي شايد براي شما نيز اين سوال پيش بيايد كه چگونه مي توان يك عروسي با هزينه ي مناسب و به صرفه داشت يا چگونه مديريت هزينه هاي مراسم عروسي امكان پذير مي باشد و مي توانيم هزينه ها را كاهش بدهيم؟ اين ها سوال هاي هستند كه معمولا زوج ها از يكديگر در مورد مراسم عروسي مي پرسند. قطعا هزينه كردن و برنامه ريزي براي مراسم عروسي از چالش برانگيزترين مسائلي مي باشد كه در رابطه با عروسي مطرح مي باشد.

ذهن ما درگير موارد مختلفي مثل نوع پذيرايي، شام عروسي و…مي باشد و فارغ از اينكه مراسم ما كوچك برگزار مي شود يا بزرگ. شما مي توانيد مديريت صحيحي براي هزينه هاي خود پيش از مراسم عروسي داشته باشيم تا اين گونه دغدغه ها را از خود كم كنيد. در ادامه اين پست راهكارهاي به شما معرفي شده كه مي تواند در مديريت مراسم عروسي به شما كمك كند. با باغ تالار عروسي شمس العماره همراه شويد….

ترفندهاي براي داشتن يك عروسي به صرفه

ترفندهاي براي داشتن يك عروسي به صرفه

گام اول

اولين گام اين است كه شما بتوانيد منبع تامين هزينه هاي جاري و روتين مراسم خود را تعيين كنيد. ايا براي پرداخت هزينه ها خودتان پيش قدم مي شويد يا خانواده تان ؟

باغ براي عروسي پيش از اينكه بخواهيد بودجه ي را تنظيم كنيد بايد دقيقا بدانيد كه قرار است اين پول از كجا تامين گردد و دقيق چقدر پول داريد. هيچ وقت بر روي اين موضوع برنامه ريزي نكنيد كه حتما والدين موظف به پرداخت هزينه ها هستند. شما نمي توانيد اينگونه تصور كنيد كه پدربزرگ يا مادر بزرگ تان حتما به دنبال سرمايه گذاري در عروسي تان مي باشند. اگر با هر شخصي قصد مشاركت داريد بايد كاملا صحبت كنيد و مطمئن شويد كه دقيقا او تا چه ميزاني مي تواند به شما كمك كند و اصلا روي فرض ها پايه گذاري نكنيد. بهترين راه كار اين است كه زوج ها و خانواده ها در هزينه هاي عروسي به صورت يكساني باهم مشاركت داشته باشند.

گام دوم

ترفندهاي براي داشتن يك عروسي به صرفه : باغ عروسي پس از اينكه تعيين كرديد كه هزينه هاي عروسي قرار است از كجا تامين شود بايد به عنوان هزينه ي هاي حداكثري يك مقدار را در نظر بگيريد. البته فراموش نكنيد كه به اين معني نيست كه حتما چون اين مقدار پول داريد بايد تمامي آن را خرج كنيد. بودجه ي هدفتان را از ميزاني كه بايد خرج كنيد كمتر در نظر بگيريد. مثلا بين ۳۵ تا ۴۵ ميليون پول داشته ايد بودجه ي هدف بايد بين ۲۵ تا ۳۵ باشد. از ميزان پولي كه اضافه مي آيد مي توانيد براي پرداخت قرض ها و شروع زندگي جديدتان استفاده كنيد.

هزينه هاي رايج و معمول

در تشريفات عروسي وقتي تصميم هاي را بر اساس پول موجود و مقدار خرج و مخارج در نظر گرفته ايد بايد از اطرافيان خود در مورد هزينه هاي عروسي سوال كنيد. با توجه به محيطي كه قرار است مراسم در آن برگزار شود خدمات نيز مي توانند بسيار هزينه بردار باشند و بودجه ي شما را هدر بدهند. وقتي مي خواهيد برنامه ريزي عروسي را انجام بدهيد تقريبا براي هر هزينه ي و حرفي بيش از ميزاني كه بايد باشد در نظر گرفته مي شود و زوج هاي كه از اين صحبت هاي اغراق شده ، مي گريزيند ، بيش تر از هر زماني يك كار عاقلانه را انجام داده اند.

در عروسي مخارجي وجود داشته است كه مي توانيد با برنامه ريزي براي آن ها جايگزين هاي را در نظر بگيريد و در واقع آنها را كنار بزنيد. جايگزين هاي متعددي مطرح است كه مي توان با آنها از ميزان هزينه هاي عروسي بكاهيد.

فراموش نكنيد كه برخي از مخارج عروسي مثل رسم و رسوم ها واقعا اضافي هستند و حذف آن ها مي تواند سبب كاهش هزينه ها گردد. وقتي توانستيد قسمت هاي اضافي را مشخص كنيد و همچنين قسمتهاي با ارزش را نيز تعيين كنيد به بودجه ي فرضيتان نگاه كنيد و براي هر آيتم هزينه هاي را مشخص نماييد. هميشه سعي كنيد كه بين هزينه هاي هدف و هزينه هاي حداكثري بمانيد.اين گونه با خيال راحت مي توانيد به برگزاري مراسم عروسي خود بپردازيد.

ارزان ترين باغ تالار عروسي كرج همراه شما براي برگزاري يك مراسم كم هزينه و شيك مي باشد…

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :شب آرا نور
تاريخ: ۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۰۱:۲۲

مدل موي عروس را چگونه انتخاب كنيم ؟ تالار عروسي شمس العماره : اينكه تصميم بگيريم چگونه يك مدل موي زيبا در شب عروسي مان داشته باشيد قطعا مي تواند يكي از گزينه هاي تكميل شدن زيبايي ما در شب عروسي مان باشد. همه ي ما مي دانيم كه شب عروسي براي هر عروس خانمي مهم است و بيشتر آن ها در انتخاب هر چيزي نهايت حساسيت خود را در نظر مي گيرند كه البته براي مدل مو نيز به همين شيوه است.

اين يك تصميم گيري سخت است باغ عروسي براي شما كه براي موهاي خود چند نوع مدل مو را انتخاب نموده ايد. بيشتر عروس خانم ها ترجيح مي دهند كه يك آرايشگر حرفه ي براي شان مدل مو را انتخاب كنيد تا با توجه به لباس و چهره عروس خانم، شنيون آن ها را انجام بدهد. در صورتي كه شما قصد داشته باشيد تور و تاجه نيز داشته باشيد اين يك كار كاملا تخصصي است كه بايد شينيون كار عروس آن را انجام بدهد.

نحوه ي انتخاب مدل موي عروس

زماني كه قصد داريد مدل مو ي خود انتخاب كنيد بايد لباس شب عروسي تان را در نظر بگيريد. مدل موهاي عروس در حالت معمولي به صورت جمع شده و شينيون مي باشد. در صورتي كه لباس عروس تان دكلته و يقه باز مي باشد بايد موهاي سر را به شكل جمع و باز درست كنيد اما براي لباس هاي كه پوشيده هستند و آستين دار مي باشند بهتر است كه مدل موهايتان را جمع انتخاب كنيد كه با تاج عروس و تور عروسي زيادي از حد شلوغ نباشد.

هميشه بايد در خصوص شينيون موي سرتان تصميم درست و صحيحي بگيريد. مثلا اگر لباس شما ساده بوده مي توانيد از گل هاي سر نگين دار و تاج هاي استفاده نماييد كه پر از زرق و برق مي باشند تا جلوه عروس بودن شما را چندين برابر كند.

نكات مهم در انتخاب مدل موي عروس

هميشه سعي كنيد به صورت مداوم به موهاي خود رسيدگي كنيد و اين كار را فقط يك شب انجام ندهيد بلكه حداقل يك ماه پيش از عروسي به موهايتان اهميت بدهيد. براي اينكه يك شينيون و مدل عالي مو داشته باشيد بايد موهايتان براق باشد و بدرخشد.
خانم هاي ممكن است ريزش مو داشته باشند يا موهايشان شكننده باشد، اگر شما جز اين دسته هستيد حتما چند ماه قبل از عروسي به متخصص مراجعه كنيد تا اين مشكلات برطرف گردند.

از ميوه و سبزيجات و همچنين قرص هاي ويتامينه استفاده كنيد كه علاوه بر مفيد بودن براي شما، به سلامت پوستتان نيز كمك مي كند و موجب مي شود كه شما ارايش زيباتر و جذاب تري را در تالار عروسي داشته باشيد.

براي موهاي خود از ماه ها قبل از سرم هاي مو و ماسك هاي تقويت كننده مو استفاده نماييد تا در روز عروسي تان موهاي شادابي را داشته باشيد و شينيون كار به سادگي بتواند هر مدلي را كه مي خواهد به موهاي شما بدهد.

چه زماني موهايمان را باز بگذاريم؟

در صورتي كه مي خواهيد در باغ تالار عروسي موهاي خود را باز بگذاريد بايد موهاي شما تا سرشانه يا بلندتر باشند كه جذابيت خود را داشته باشد ولي اگر موهاي كوتاه تري داريد بهتر است اين فكر را از سرتان بيرون كنيد و به سراغ باز گذاشتن موهايتان نرويد. نكته ي بعدي براي باز گذاشتن مو اين است كه مدل لباس شما بايد دكلته يا باز باشد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :شب آرا نور
تاريخ: ۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۴۱:۴۶

 

كانكس فست فود سيار , قيمت انواع كانكس فست فود دست دوم در طرح هاي و نماهاي مختلف , طراحي و ساخت انواع كانكس فست فود سيار با استحكام بالا : كانكس فست فود سيار يكي ديگر از محصولات توليدي مجموعه ي ما است كه بايد در طراحي و ساخت آن از مرغوبترين مصالح استفاده شود و همچنين طراحي داخلي و بيروني ويلاي پيش ساخته ايرانا سازه آن بايد به گونه اي باشد كه فرد با ديدن آن متوجه كاربرد كانكس شود


.

ساخت كانكس فست فود سيار

كانكس فست فود سيار  آلاچيق چوبي همان گانكس فست فود است منتها با اين تفاوت كه در اين نوع از كانكس دو قسمت مهم در ساخت آن اجرا مي شود كه اول شاسي و دوم چرخ هاي آن است كه سبب مي شوند تغييرات لازم بر روي قيمت كانكس كاروان مورد نظر انجام گيرد . در ساخت و طراحي اين دسته از كانكس ها از عيار آهني بالا , و تير آهن هاي بادوام و مقاوم استفاده شده است كه شاسي اين نوع از كانكس ها از جنس گالوانيزه بوده به همين دليل در برابر هر گونه عوامل داخلي و خارجي اعم از رطوبت و آب از مقاومت بالاتري برخوردار است كانكس حمام دست دوم  و اين امر سبب مي شود كه كانكس مورد نظر از پوسيدگي در امان باشد .

 

جهت اطلاعات بروز ليست قيمت هاي ايرانا سازه را مشاهده كنيد : قيمت كانكس

انواع كانكس فست فود سيار

كانكس كانكس به هم پيوسته

 • كانكس كترينگ سيار
 • كانكس كباب پزي سيار
 • كانكس اغذيه فروشي سيار
 • كانكس بستني فروشي سيار
 • و ..

در طراحي اين نوع از قيمت كانكس نمازخانه ها از چرخ ها و لاستيك هاي بادوامي استفاده شده است كه سبب به حركت در آمدن اين كانكس ها مي شود . اگر به هر دليلي اين دسته از كانكس دست دوم ها به صورت ثابت در يك مكان باقي بمانند لاستيك هاي چرخ ها هيچ گونه آسبي نمي بينند زيرا بادوام هستند .

مزاياي كانكس فست فود سيار

مجهز به سيستم تهويه مناسب و با كيفيتي بالا قيمت كانكس اورژانس

 • مقاومت بالا در برابر رطوبت , زمين لرزه و ..
 • مجهز به درب و پنجره ي مناسب با نوع كانكس ها
 • قابليت تعمير و استفاده ي مجدد
 • مجهز به سيستم لوله كشي

مجهز به سيم كشي برق با ايمني بالا كانكس 6 متري

 • وزن مناسب و سبك
 • قابل جابه جايي كم هزينه و آسان
 • عايق مناسب سرما , گرما و ..
 • هزينه ي مناسب
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :شب آرا نور
تاريخ: ۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۲۷:۳۳

 

كانكس ويلايي , طراحي و ساخت انواع كانكس هاي ويلايي در طرح و نماهاي متفاوت , هزينه طراحي و توليد كانكس ويلايي , ليست قيمت كانكس ويلايي : كانكس هاي ويلايي همانگونه كه از نامشان پيداست كاربردي قيمت خانه پيش ساخته داشته و نيازهاي باغدار و مزرعه دار را حل مي كنند زيرا كشاورزان و مزرعه داران نياز به داشتن سرپناه در باغ و محل كار خود دارند . اين نوع از خريد كانكس اداري ها را مي توان به راحتي حمل و نقل كرد و به مكان مورد نظر مشتريان برد و در آنجا نصب كرد . بعضي از مناطق چون صعب العبور هستند و امكان بردن مصالح ساختماني و ساخت  قيمت كانكس بليط فروشي و سازهاي سنتي سخت است اين نوع از كانكس راهداري دست دوم ها بهترين راه كار پيش روي است و مي توان قطعات كانكس ها را در محل مورد نظر به يكديگر وصل كرد

 

.

 

شركت كانكس سازي ايرانا سازه با استفاده از نيروي مجرب و كار آزموده در زمينه ي طراحي و ساخت انواع كانكس رستوران ويلايي اقدام به ساخت اين نوع از كانكس ها كرده است و توانسته است نياز و مشكل نبود سرپناه را در مزارع و باغ ها حل كند . و مهمتر از همه اين كه اين دسته از كانكس سرايداري دست دوم ها به گونه اي ساخته مي شوند كه امكان جابه جايي را داشته باشند .

مشترياني كه تقاضاي طراحي دكوراسيون داخلي  و بيروني كانكس ساندويچ پانل ها را طبق سليقه و نياز خود دارند طراحان ايرانا كانكس آن را طبق نياز و درخواست مشتري طراحي كرده و مي سازند . اين دسته از كانكس ها در طراحي و ساخت هيچ گونه محدوديتي ندارند و مي توان آن ها را با هر نوع طرحي ساخت و نصب كرد كانكس شيشه اي  . شركت ما بهترين و با كيفيت ترين محصولات را به شما عرضه مي كنند جهت كسب اطلاعات بيشتر با ما همراه باشيد .

كانكس ويلايي چيست ؟

كانكس مديريتي دست دوم به آن دسته از كانكس ها گفته مي شود كه جهت سكونت در مزرعه , زمين هاي كشاورزي , باغ هاي بزرگ ومزارع بزرگ و .. جهت سكونت و استراحت كشاورزان و باغداران ساخته مي شود . مي توان اين نوع از كانكس ها را در يك طبقه , دو طبقه و .. طراحي كرد .

قيمت كانكس ويلايي

به دليل پيشرفت سيستم حمل و نقل و باربري عشاير قشلاق و ييلاق نيز مي توانند از كانكس هاي ويلايي استفاده كنند و بعد از مدت زمان مشخصي تقريبا ۶ ماه دوباره كانكس ها را به ماكن ديگري منتقل كنند .

مورد استفاده در باغ ها و اراضي كشاورزي كمپ پيش ساخته پانلي با طرح هاي مختلف جهت استفاده به عنوان سرپناه

 • مورد استفاده محققين كشاورزي در روستا ها و زمين هاي كشاورزي جهت سرپناه براي محققين
 • استفاده در زمين هاي كشاورزي جهت استراحت نيروي كارگري

استفاده به عنوان ويلا و خانه باغ در جنگل ها و كانكس فروشگاهي دست دوم  مناطق كشاورزي

 • استفاده در شهرهاي توريستي مثل شمال كشور به عنوان ويلا در كنار درياها و جنگل ها
 • و …

مزيت كانكس ويلايي

 • قابل جابه جايي آسان و سريع
 • مقاومت بالا در برابر رطوبت
 • استفاده از شاسي و اسكلت بندي مقاوم

مقاومت بالا در برابر زمين لرزه درباره ايرانا سازه

 • استفاده از پنجره ها و درب هاي pvc
 • طراحي زيبا و جذاب طبق درخواست و سليقه مشتريان
 • قابل طراحي و ساخت و سازگار با هر نوع اقليم و آب و هواپ
 • عايق بندي رطوبتي و حرارتي و صدا و ..

جهت كسب اطلاعات بيشتر و همچنين سفارش محصول انتخابي خود قيمت كانتينر مي توانيد با كارشناسان فروش ايرانا سازه تماس بگيريد و از قيمت كانكس ويلايي , كانكس ويلايي دست دوم , خريد كانكس و … اطلاعات لازم را كسب كنيد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :شب آرا نور
تاريخ: ۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۷:۱۱:۱۷

 

كانكس ۶ متري , كانكس ۶ متري , قيمت انواع كانكس ۶ متري نو و دست دوم در ايرانا سازه ( ۶ meter conex) :   كانكس مطبوعاتي يكي ديگر از محصولات توليدي شركت ايرانا سازه كانكس ۶ متري است كه در طرح ها و شكل هاي مختلفي طراحي و توليد مي شود . عوامل متعهد و بسيار زيادي همچون كانكس 4 متري دست دوم و مصالحي كه در آن مورد استفاده قرار گرفته است در قيمت كانكس هاي ۶ متري تاثير وافري دارد . با اين حال بايد به اين موضوع اشاره كنيم كه منظور از كانكس ۶ متري , كانكس چرخدار در ابعاد ۶ متر مربع نمي باشد , كانكس ۶ متري به كانكس هايي اطلاق مي شود كه طول آنها ۶ متر و عرض آن ۲٫۴ متر است كه در مجموع مي شود ۱۴متر مربع , ولي معمولا فقط طول كانكس را در نامگذاري آن ذكر مي كنند . به همين دليل است كه اين نوع كانكس ها كانكس ۶ متري مشهور مي باشند . 

در زير به انواع اين كانكس كارگاهي و نوع سازه هاي آنها و همچنين به قيمت و هزينه ي آنها اشاره كرده و براي شما معرفي مي كنيم

.  

 

قيمت كانكس 6 متري

گفتني است كه اين نوع سازه ها كانكس هاي ۶ متري يا كانكس كارگاهي سبك مي گويند . كانكس فست فود۶ متري توليدي شركت ايرانا سازه قيمت كانكس 12 متري با توجه به سليقه و نياز مشتريان در اندازه هاي مختلف توليد مي شوند و قيمت آن ها بسته به نوع كاربرد , اندازه , مواد اوليه به كار رفته در آن ها بستگي دارد .مهمترين كاربرد اين نوع از كانكس نگهباني ها در كارگاه هاي ساختماني و عمراني و همچنين براي ساكن كردن كارگران و پرسنل به طور موقت بيشترين كاربرد را دارند . اين نوع كانكس ها به دليل اينكه كانكس فروشگاهي دست دوم تمام شده ي آن را كاهش دهند و همچنين براي مدت زمان استفاده آن چيزي در حدود يك الي دو سال نياز دارند مقرون به صرفه تر محسوب مي شود . در واقع اين نوع سازه ها قيمت كانكس مسكوني ارزان ترين نوع در بين كانكس ها مي باشد . 

جهت سفارش كانكس هاي ۶ متري , كانكس دست دوم با كارشناسان فروش مجموعه ي ايرانا سازه تماس بگيريد . اين دسته از محصولات طبق سفارش و نياز شما مشتريان عزيز در اندازه ها و طرح هاي مختلف طراحي و توليد فروش كانكس سرويس بهداشتي و در محل مورد نظر مشتريان عزيز نصب مي گردد . با ايرانا سازه همراه شويد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :شب آرا نور
تاريخ: ۱۵ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۳۳:۰۶

صنعت فا : در ميان انواع پمپ ها پمپ دوار دنده اي در واقع ساده ترين نوع پمپ مي باشد كه اين پمپ در دو نوع داخلي و خارجي ساخته مي شوند. سيال براي بيرون رانده شدن در اين نوع قيمت پمپ وكيوم ها، در فضاي بين دندانه ها حبس شده و سپس به بيرون فرستاده مي شود. نوع دندانه ها از Helical& Spur مي باشند. زيرا كه اين نوع موتور برق جريان آرام تري را برقرار مي كند. در امتداد شعاع از بالا به پايين دندانه در بعضي طرح ها سوراخ هايي وجود دارد كه ارتباط بين هر دو فضاي بين دنده مجاور را فراهم مي كند. در واقع اين عمل بيشتر براي اين است كه از افزايش فشار بيش از حد و اعمال بار زياد بر ياتاقانها ژنراتور جلوگيري شود. و هم اين كه به خاطر باي پاس كردن سيال از يك دنده به دنده بعدي است تا پمپ هاي دنده اي امكان پمپاژ سيال با ويسكوزيته هاي مختلف و با فشار ورودي متفاوت را داشته باشد.

در خريد ديزل ژنراتور سيستم جريان به آرامي و بدون ضربه (پالس) برقرار مي شود. نكته جالب درباره اين پمپ ها اين كه در حالت خشك هم مي توانند كار كنند زيرا كه اين پمپ ها در ليفتراك خود راه انداز هستند. و به خاطر داشتن دو جزء متحرك قابليت نگه داري و در مدار بودن بالايي را دارند و از همين رو هم در هر دو جهت نيز مي توانند كه كار كنند. در موتور ديزل هاي كوچك معمولا

پمپ آب 

سرعت بين١٧۵٠ تا٣۴۵٠ دور در دقيقه است و اين سرعت معمولا براي پمپ هاي بزرگ تر و سيال چسبنده تر بسيار كاهش مي يابد .

قيمت تراكتور طوري طراحي شده اند كه بين دندانه و پوسته لقي بسيار كمي مي باشد، و از همين رو هم كنترل بر روي جريان سيال به سادگي صورت مي گيرد و شايد همين نكته مثبت است كه منجر شده تا از اين پمپ ها در انتقال دقيق سيالات حساس الكتروموتور و گران استفاده بيشتري شده باشد. با توجه به نوع سيال در واقع جنس قطعات گيربكس دنده اي هم انتخاب مي شود. و در بيشتر موارد جنس دنده ها از فولاد زنگ نزن است و جنس بوش ها و آب بند مكانيكي هم از جنس برنز انتخاب مي شود.

پمپ دوار پره اي (Vane)

معمولا اين كمپرسور ها را در چند نوع پره كشويي، پره پاندولي، پره بادام كي و پره قابل انعطاف مي سازند.

پمپ دوار Lobe

اين پمپ كه پمپ دوار Lobe نام گذاري شده است موتور جوش از دو محور ساخته شده است و يك پروانه داراي تعدادي برجستگي مشابه پمپ هاي دنده هاي به هر محور متصل شده است. در راه اندازي اين نوع پمپ در واقع وجود سيال در محفظه پمپ پنتاكس كار راه اندازي را تسهيل مي بخشد. بهتر است تا جهت جلوگيري از نشت گاز به درون سيستم تدابير لازم در موقع راه اندازي در زمان خاموش بودن پمپ صورت گيرد و مطابق دستورالعمل گاز هاي احتمالي سيستم تخليه شود. شايد جالب باشد تا بدانيد كه اين نوع پمپ لوارا ها هم عمل كردي مثل عملكرد پمپ هاي دنده اي را دارند اما با يك تفاوت كوچك و آن هم اين كه جريان سيال به آرامي جريان پميران هاي دنده اي نيست زيرا كه سيال در قطعات بزرگ تر به بيرون ارسال مي شود.

سيال در اين نوع سولار پمپ ها در اثر عامل خارجي مثل فشار هوا يا نيروي ثقل وارد پمپ مي شود و پس از اين كه وارد پمپ شود به جلو فرستاده مي شود. در واقع از اين پمپ بيشتر براي پمپاژ گستره وسيعي از سيالات چسبنده و محلول ها استفاده مي شود. از آن جايي كه در اين نوع پمپ  پدرولا ها لقي بيشتري بين پروانه وپوسته هست براي همين امكان همراه بودن مواد جامد با سيال نيز در اين نوع پمپ وكيوم ها وجود دارد.

پمپ دوار پيچي :

شكل اين نوع پمپ ها به طوري كه داراي يك، دو يا سه چرخ هستند و اين پمپ ها مانند چرخ گوشت بوده و به نحو مناسب درون پوسته ثابت قرار داده شده اند. دبي عبوري از پمپ در پمپ ابارا هاي دوار فقط تابع دور محور است و به بستگي فشار توليد شده ندارد. در واقع همين عامل باعث تمايز بين پمپ هاي دوار و پمپ هاي سانتريفوژ است كه اين دو نوع پمپ الكتروژن را از هم متمايز مي كند. معمولا در پمپ هاي دوار تلفات داخلي كه شامل نشتي ها مي باشد بالا است و از همين رو هم براي فشارهاي بالا اين پمپ ها مناسب نيستند زيرا كه در فشار هاي خيلي بالا كاربرد پمپ هاي رفت و آمدي پيستوني زياد است و از اين نوع پمپ اسپيكو استفاده مي شود.

با صرف نظر از نشتي سيال در اين نوع پمپ دبي عبوري تقريبا به شكل ثابت استو منحني مشخصه به شكل يك يك خط ثابت است اما با وجود نشتي سبب افزايش فشار به طرف دبي اين منحني كمي كمتر ميل مي كند. زماني كه ويسكوزيته سيال با افزايش روبه رو شود در اين صورت منجر به كاهش دبي عبوري مي شود و علت آن هم اين است كه سيال نمي تواند با سرعت كافي فضاي خالي شده داخل بوستر پمپ را پر كند. با افزايش ويسكوزيته قدرت پمپ نيز افزايش پيدا مي كند.

در قيمت پمپ هاي دنده اي رايج ترين پروانه مورد استفاده از نوع ساده است، اما در بسياري از پمپ وكيوم ها از انواع حلزوني و جناغي آن نيز استفاده مي شود. از سوي سازنده پمپ در واقع نوع پمپ انتخاب مي شود.

 

https://sanatfa.com

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :شب آرا نور
تاريخ: ۱۴ مهر ۱۳۹۷ ساعت: ۱۱:۴۸:۳۶

گيت فروشگاهي آرتابان:

گيت فروشگاهي يكي از ابزار هاي محبوب در ميان صنف پوشاك مي باشد. دليل اين محبوبيت نيز از نام هايي مثل «دزدگير لباس»، «دزدگير پوشاك» ، «دزدگير فروشگاهي» و ... مشخص مي باشد.

البته لازم به تذكر مي باشد كه ضرورت استفاده از گيت فروشگاهي يا همان دزدگير پوشاك در ساير فروشگاه هاي ، كمتر از صنف پوشاك نيست. در ادامه به بررسي گيت در برخي از فروشگاه ها مي پردازيم.


شايد شما اين روزها بسيار ديده ايد كه در زمان خريد كردن يك لباس يك قطعه پلاستيكي به آن چسبيده است شايدهم بارها از خود سوال كرده باشيد كه اين قطعه چيست و يا چگونه به فروشندگان كمك مي كند البته اين موضوع براي كتاب هم صدق مي كنند مثلا به كتابفروشي رفته ايد و هنگام خريد كتاب متوجه شده ايد يك قطعه به كتاب چسبيده است حالا زمان آن رسيده كه بيشتر در مورد اين قطعه ها مطلب بدانيد ، به اين به قطعات پلاستيكي يا برچسبها تگ مي گويند معمولا تگ ها به صورت هستند "تگ سخت" همان هاي هستند كه به لباس ها چسبيده اند و " تگ لباس برچسبي يا ليبل"  همان هاي كه مانندشان به كتاب چسبيده  است .
اگر توجه كرده باشيد مي بينيد كه مثلا جلوي درب فروشگاههايي روي كالاهايشان تگ دارند شي شبيه نرده مشاهده مي كنيد كه در اصل گيرنده ي امواج راديويي يا آنتن هاي فرستنده مي باشند و ديگر اين كه  آن چيزي كه مي بينيد زماني كه مثلا كالاي را خريداري نموده ايد صندوقدار فروشگاه پس از اينكه وجه را از مشتري دريافت كرد آن تگ سخت را از كالا جدا مي كند و پس كالا را به مشتري تحويل خواهد داد. فروشگاههاي كه اين چنين هستند  معمولاً به سيستم ضد سرقت مجهز خواهند بود پس به صورت كلي هر آنچه را كه مي توانيد در اين فروشگاه مشاهده نماييد شامل دو آنتن كه به عنوان يك عنصر امنيتي رايج به تگ كه متصل به كالاهاي فروشگاه است به دين ترتيب يك ابزار هم در كنار گيت دزدگير و صندوق فروشگاه است كه مي تواند در جهت جدا كردن كالا از تگ سخت يا غير فعال كردن ليبل  استفاده گردد.
اگر بخواهيم خيلي ساده عملكرد سيستم هاي ضد سرقت را بيان كنيم مي توانيم بگوييم كه  دو آنتن كه يكي فرستنده وديگري كيرنده امواج راديويي خواهد بود كه در مكان خروجي فروشگاه نصب مي گردد در صورتي كه مثلا تگي مابين اين دو قرار بگيرد سريع شروع به هشدار مي كند كه اين هشدار يا مثل يك بوق است و يا نور . در اين شرايط اين حالت بيان گو اين است كه ممكن است سرقتي صورت گرفته باشد كه از ديد فروشنده پنهان مانده است . بدين ترتيب بصورت يك جمع بندي كلي از مطلب مي توانيم بگوييم مثلا يك كالا را خريداري نموده ايد بعد از اينكه وجه را پرداخت كرديد صندوق دار تگ را جدا مي كند يا اقدام به غير فعال سازي آن خواهد نمود بدين ترتيب به صورت هاي متفاوتي با توجه به نوع سيستم دزدگير فروشگاهي  و نوع تگ انجام مي گيرد كه در ادامه اين مقاله به آنها مي پردازيم .
به شكل زير دقت كنيد ؛ نماي از يك فروشگاه كه به سيستم ضد سرقت مجهز شده است .

 گيت سنتر

 

سيستمهاي مبتني بر ترانسپوندر تك بيتي(EAS)


در اين قسمت به توضيحاتي در مورد دزدگير فروشگاهي پرداخته ايم كه بر پايه ترانسپوندر تك بيتي(EAS) بوده اند . همان طور كه همه ما مي دانيم بيت به عنوان كوچكترين واحد اطلاعات شمرده مي شود و فقط دو حالت دارد يكي «صفر» و ديگري « يك ».
سيستم هاي كه بر پايه ترانسپوندر يك بيتي هستند نيز دو حالت را نشان مي دهند البته نكته اي كه بايد اين قسمت ياد آوري شود اين است كه ترانسپوندر به عنوان گيرنده است كه زماني كه مخابره اي را دريافت نمود بصورت اتوماتيك سريعا پاسخ مي دهد.
از ترانسپوندر تك بيتي با اينكه اين محدوديت ها را نيز داشته است خيلي زياد استفاده مي كنند مثلا يكي از كاربردهاي اساسي آن در دستگاههاي ضد سرقت مي باشد كه پيش تر به آن اشاره كرديم .
اين گونه دزدگير لباس از اجزاي مانند : آنتن ، ترانسپوندر ياعنصر امنيتي يا تگ ، ابزاري جهت غير فعال كردن تگ تشكيل شده اند .

در سيستم هاي جديد زماني كه قسمت به واسطه صندوقدار ثبت مي گردد از مورد آخري (ابزاري جهت غير فعال كردن تگ) استفاده مي شود البته در برخي از سيستم ها عنصر امنيتي را مي توان دوباره فعال سازي نمود.
www.artaban-co.com
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :شب آرا نور
تاريخ: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۴۸:۲۵

آشنايي با انواع مختلف كمپرسور ها

همان گونه كه شايد شما هم اطلاع داشته باشيد هواي فشرده تنها در صنايع كاربرد نداشته بلكه در توليد انواع محصولات جوشكاري ساختمان،نيروگاه ها ،كشتي ها،كارخانجات،خودروسازي ،صنايع رنگ،دستگاه هاي تنفس مصنوعي و…مورد استفاده قرار مي گيرد.با دقت در صنايع نام برده شده ،به طور يقين كمپرسورها داراي طبقه بندي گوناگوني مي باشند كه در اين نوشته به بررسي آن ها خواهيم پرداخت.

مي توان كمپرسورها را برپايه اصول عملكردي آن ها به دو نوع مختلف طبقه بندي نمود:

 1. كمپرسورهاي جابجايي مثبت /Compressor Positive Displacement
 2. كمپرسورهاي ديناميكي /Roto-Dynamic Compressor

و همين طور كمپرسورهاي جابجايي مثبت نيز خود به دو دسته پيستوني «Reciprocating» و دوار«Rotary» طبقه بندي مي شوند.

كمپرسورهاي جابجايي مثبت /Positive Displacement Compressors

كمپرسور هاي جابجايي مثبت به آن دسته از كمپرسور هايي گفته مي شود كه در هر سيكل كاري (دوراني ويا رفت و برگشتي )مقدار وحجم مشخصي از گاز را جا به جا مي كنند .از ويژگي هاي مهم اين نوع از كمپرسور ها متناسب بودن مقدار گاز خروجي با تعداد كورس كمپرسور مي باشد.واين به اين معني مي باشد كه برعكس ديگر كمپرسورها با دو برابر كردن دور كمپرسور فلوي كمپرسور نيز دو برابر مي گردد.وهمين طور اگر مسير خروجي آنها مسدود گردد.فشار خروجي آن ها مي تواند تا بينهايت افزايش يابد.و اگر توان مورد نياز تامين گردد موجب تركيدن بدنه كمپرسور ويا سيستم لوله كشي خواهد شد.

اين نوع از كمپرسورها يعني كمپرسور هاي جابجايي مثبت را مي توان در دو دسته زير تقسيم بندي كرد:

 1. كمپرسورهاي نوع روتاريRotary Compressor
 2. كمپرسورهاي نوع رفت و برگشتي Reciprocating Compressor

همين طور كمپرسورهاي پيستوني به چند نوع زير طبقه بندي مي شوند:

 1. كمپرسورهاي خطي/In-line Compressor
 2. كمپرسورهاي V شكل/V-shaped compressor
 3. كمپرسورهاي تك مرحله اي/Single-acting Compressor
 4. كمپرسورهاي دو مرحله اي/Double-Acting Compressor
 5. كمپرسورهاي ديافراگمي/Diaphragm-Acting Compressor
 6. كمپرسورهاي Tandem Piston

وكمپرسورهاي دوار را هم مي توان به دو دسته زير تقسيم بندي كرد:

 1. كمپرسورهاي اسكرو/Screw Compressor
 2. كمپرسورهاي پره اي/Vane type Compressor

همين طور در قيمت كمپرسور هاي ديناميكي دو نوع گريز از مركز«Centrifugal Compressor» و محوري «Axial flow compressor» به كار برده مي شوند.وهمچنين مي توان كمپرسور ها را از بابت جنبه هاي ديگر مانند موارد زير طبقه بندي كرد:

 • تعداد مراحل : يك مرحله اي ،دو مرحله اي ،چند مرحله اي
 • روش خنك كاري : آب خنك ،هوا خنك،خنك كاري به وسيله روغن
 • نواع محرك ها : به وسيله الكتروموتر ،توربين،تسمه ، زنجير،چرخ دنده ويا كوپل مستقيم
 • شيوه روغن كاري : كمپرسور هاي عاري از روغن و تزريق روغن
 • فشار : كم ،متوسط و زياد

همان گونه كه مي دانيم با كاهش حجم هواي محصور شده ،فشار هوا افزايش پيدا مي كند.وبه اين روش هوا فشرده مي شود.در كمپرسور هاي پيستوني سنتي مثل موتور احتراق داخلي از ميل لنگ ،شاتون پيستون وسيلندر تشكيل شده است كه ميل لنگ به وسيله الكتروموتور به حركت در مي آيد.واغلب كمپرسورها مجهز به مخزن هوا مي باشندواين هم به اين خاطر است كه مقدار مشخصي هواي فشرده را در محدوده فشار تنظيمي حفظ كنند.وهواي فشره داخل مخزن به خط مصرف رفته وهمين طور الكتوروموتر به شكل اتوماتيك فشار داخل مخزن را حفظ مي كند.

در بالاي سيلندر نيز دريچه ورودي وخروجي واقع شده است كه هنگامي كه پيستون به سمت پايين حركت كرده ،خلأ در بالاي محفظه آن ايجاد شده و هوا از طريق دريچه ورودي وارد محفظه مي شودو هنگامي كه پيستون به سمت بالا مي آيدهوا فشرده شده ودريچه ورودي بسته ودريچه خروجي باز شده و هوا به داخل مخزن رفته ودر هر كورس هواي زيادتري وارد مخزن شده وفشار افزايش پيدا مي كند.در كمپرسورهاي پيستوني تعداد سيلندر ها ۱و۲و۳ خواهد بودكه رايجترين آن ها دو مورد اولي مي باشد.بيشتر مدل هاي دو سيلندري نيز مانند تك سيلندري عمل مي كنند ولي تنها تفاوتي كه بين آنها وجود دارد در تعداد كورس هاي آن ها مي باشد.

كمپرسور همچنين مجهز به سوئيچ كنترل فشار مي باشند به اين معني كه هنگامي كه فشار مخزن به مقدار مشخصي رسيده باشد«در حدود psi125 براي كمپرسور پيستوني تك مرحله اي » الكتروموتور متوقف مي شود.در بيشتر مواقه ما نياز به فشار حداكثري نداريم بنابراين با تجهيز خط مصرف به رگولاتور قادر خواهيم بود كه فشار دلخواه مصرفي را بتوانيم تنظيم نماييم.وگيجي كه قبل از رگلاتور تعبيه شده است فشار مخزن را نشان مي دهد وهمين طور گيج تعبيه شده بعد از آن نشانگر فشار خط مي باشد.وبه غير از اين موارد مخزن مجهز به شير اطمينان مي باشد كه در صورت معيوب بودن سوئيچ فشار ،به كار خواهد افتاد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :شب آرا نور
تاريخ: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۳۳:۵۲

گيربكس چيست

گيربكس را در زبان فارسي جعبه دنده مي گويند . اين وسيله به انسان اين امكان ميدهد كه با نيروي كم اجسام سنگين تر را جابجا كند ماننده قرقره ها ،جرثقيل و جعبه دنده ها . گيربكس ها اولين بار در قرن چهارم قبل از ميلاد در كشور چين باستان مورد استفاده قرار گرفته شد.

گيربكس مقدار گشتاور توليد شده توسط منبع نيرو را افزايش مي دهد وسرعت منبع ورودي را براي رسيدن به سرعت خروجي مطلوب كاهش مي دهد.

 

براي توضيح چگونگي كار گيربكس بايد چند واژه را تعريف كرد

 1. نيرو: عاملي كه باعث حركت اجسام يا تغير در مكان و فرم جسم مي شود
 2. گشتاور :نيرويي كه جسم را حول يك محور مي چرخاند
 3. كار :انتقال جسم از يك نقطه به نقطه ديگر

الكترو گيربكس ها عمدتا براي دو هدف در صنعت استفاده مي شود يكي براي افزايش و دومي براي كاهش سرعت مي باشد .

براي انتخاب گيربكس بايد تمام پارمترها به طور دقيق و صحيح در نظر گرفته شود .اطلاعاتي مانند :گشتاور ورودي وگشتاور خروجي ، محل نصب و نحوه نصب

مقدار گشتاور ها شايد مهمترين معيارها براي انتخاب گيربكس ميباشد براي تعين گشتاور بايد مقدار گرانس (پديده فيزيكي كه تمايل به مقاومت در برابر حركت دارند ) را در نطر بگيريد .

بعد از انتخاب گشتاور بايد عامل خدمات كه شامل پارمترهاي عملياتي مانند مدت زمان كار در شبانه روز ، تعداد دفعات استارت و استپ و ويژگي منبع قدرت و ويزگي بار مي باشد
كيربكس ها بر اساس ساعت كار امتياز بندي مي شوند .

كيفيت گيربكس ربطي به قطر شفت يا بزرگي و كوچيكي ان ندارد بلكه به طول عمر بلبرنگ و كيفيت چرخ دنده ها مربوط مي شود. در گيربكس ها ياتاقان بايد از نيروهاي وارده برچرخ دنده هاي تحت بار پشتيباني كند .

اگر بار كمتري از حداكثر بار تعين شده برگيربكس وارد شود باعث افزايش طول عمر گيربكس مي شود

گيربكس ها بر اساس تعريفي كه شده تاكنون به هفت گروه تقسيم مي شود

گيربكس با چرخ دنده ساده

ساده ترين سيستم درگيري دومحورموازي بااستفاده ازچرخ دنده هاي ساده امكانپذير مي باشدكه دنده كاملاً موازي درامتدادمحورشافت مي باشدوبيشترين كاربردرادرگيربكس هاي خودرووگيربكس هاي ماشينهاي ابزارمانند تراش وفرزوغيره رادارد.انتقال نيرودردنده هاي ساده بصورت سطح وخطي مي باشد .

گيربكس با چرخ دنده هليكال

اين نوع چرخ دنده هاازدسته چرخ دنده هاي مارپيچ ميباشند انتقال نيرودراين دنده هاباحركت يك نقطه درامتدادسطح دنده انجام مي شودكاربرداين نوع دنده هابه منتظوركاستن صداودرگيري نرم چرخ دنده هادرسيستم هاي مختلف انتقال نيروبكار ميروندوميتوانند دردورهاوتوانهاي بالاتري نسبت به دنده هاي ساده استفاده شوند.

گيربكس با چرخ دنده هاي جناقي

به منظوركاستن نيروي محوري اعمال بر روي شفت دنده ها وچرخ دنده هاي هليكال وهمچنين افزايش ميزان گشتاورانتقال يافته ،دنده هاي هليكال بصورت متقابل به عنوان جناغي بكارمي روند.اين نوع دنده هادرگيربكس هاي كاهنده پرقدرت مانند:آسياب هاي سيمان – ورودي خط فولادوامثال آن بيشترين كاربرد را دارند.

گيربكس با چرخ دنده هاي حلزوني

در كاربردهايي كه ميزان كاهش سرعت در بالاترين سطح باشد و داراي محدوديت فضا مي باشد و دو محور ورودي با خروجي در يك راستا نباشد از گيربكس هاي حلزوني VF و مركب VF/VF استفاده مي شود .

گيربكس با چرخ دنده هاي مخروطي

درگيربكسهايي كه به منظورانتقال نيرودرمحورها ،متعامدوغيرمتعامدومتنافرنيازبه سيستم درگيري دنده هادردوسطح مورب بوده كه توسط چرخ دندههاي مخروطي مارپيچ (اسپيرال)وبادنده هاي هليكال تركيب شده تامين مي گردد .

گيربكس با چرخ دنده اي خورشيدي

امروزه درصنايع سبك وسنگين براي كاهش وياافزايش دوردرصورت بالابودن نسبت تبديل وتوان هاي بسياربالادرفضاهاي محدودوراندمان بالاي گيربكس ،ازاين نوع چرخ دنده ها استفاده مي شوند.چرخ دنده هاي خورشيدي باقابليت استفاده دردورهاي بالا وتوان هاي بالايكي ازپركارترين چرخ دنده هادرصنايع نوين معرفي شده اند.

گيربكس هاي كولينگ تاور

درصنايعي كه مي بايست ازفن هاي خنك كن آب مصرفي وكاهش حرارت چرخه توليدانرژي استفاده كردبه منظورتأمين دورلازم جهت خنك كنندگي كافي ازگيربكس هاي مخصوصي به نام گيربكس هاي فن برجهاي خنك كن (كولينگ تاور)استفاده مي شود.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :شب آرا نور
تاريخ: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ ساعت: ۱۲:۲۹:۵۶

بوستر پمپ

بوستر پمپ , خريد و فروش انواع بوستر پمپ , قيمت روز بوستر پمپ تهران , بوستر پمپهاي چيني , بوستر پمپ پنتاكس (pentax) , قيمت بوستر پمپ لورارا  :تنظيم نمودن فشار آب پمپاژ شده به داخل لوله ها معمولا يكي از رايج ترين مشكلاتي است كه اين مشكل معمولا بيشتر در سيستم لوله كشي ساختمان ها و لوله كشي شهري وجود دارد . و از آن جايي كه مقدار ميزان آب مصرفي ممكن است كه داراي نوسان باشد و هميشه اين مقدار معيني نيست، از اين رو چند الكترو موتور دائماً در سيستم هاي پمپاژ ثابت مقدار معيني آب را به درون لوله ها پمپاژ مي كنند. ممكن است كه فشار هاي متفاوتي با توجه به كاهش و افزايش مصرف آب به لوله وارد شود كه دقيقا اين موضوع در سيستم ابرساني در بيشتر اوقات باعث بروز مشكلاتي مي شود.

در فعاليت همزمان چند الكترو موتور در صورتي كه افزايش فشار آب زياد باشد، ممكن است كه بر اثر فشار آب لوله ها دچار آسيب ها و صدماتي شوند ، و حتي در زماني كه هم زمان چند الكترو موتور خاموش شوند بسيار ممكن است كه فشار آب درون لوله كاهش مي يابد و به اين ترتيب آب در نقاط مختلف شهر و يا ساختمان قطع شود. پس از بوستر پمپ براي تنظيم اين فشار كنترل شده در درون سيستم آب رساني و پمپاژ استفاده مي شود.

لينك كوتاه گوگل براي بوستر پمپ : قيمت بوستر پمپ

بوستر پمپ چيست ؟

بوستر پمپ دستگاهي است كه چندين الكترو پمپ دريك دستگاه مرتبط به هم و يكپارچه اي تشكيل شده كه اين اجزا به صورت موازي به هم ديگر متصل شده اند تا مجموع آب مصرفي و مجموع فشار وارد شده بر سيستم را تأمين نمايند.

معمولا از بوستر پمپ ها در مواردي مثل شبكه هاي آب شهري ، مصارف درون ساختماني، ايجاد فشار لازم براي مصرف آب در آتش نشاني ها، آبياري پارك ها و فضاي سبز در شهر ها، ساختمان ها، پاساژ ها، بيمارستان ها ، فرودگاه ها و مراكز صنعتي به كار مي روند. طراحي بوستر پمپ آب در واقع به ۲ شكل است كه بر حسب دو فاكتور ماكسيمم مصرف ساعتي و مينيمم فشار شبكه مصرف طراحي شده است. بسته به نوع استفاده ساختمان مشخص است كه مصرف آب هر يك از وسايل ساختماني هم متفاوت مي باشد.

اصلي ترين قسمت هاي اصلي يك بوستر پمپ عبارتند از :

 • الكتروپمپ ها
 • شاسي اصلي
 • كلكتور حركتي
 • كلكتور مكش
 • تجهيزات كنترل فشار
 • تابلوي كنترل و فرمان

كه در اين بين تابلوي كنترل و فرمان و تجهيزات كنترل فشار اصلي ترين قسمت بوستر پمپ ها است.

از نظر كنترل فشار آب بوستر پمپ ها به دو رده تقسيم مي شوند :

 • بوستر پمپ هاي دور ثابت
 • بوستر پمپ هاي دور متغير

بوستر پمپ هاي دور ثابت نوع هاي مختلفي ساخته مي شوند مثل : تك پمپه، دو يا چند پمپه با جاكي پمپ و يا بدون جاكي پمپ …

بوستر پمپ تك فاز دور ثابت از لحاظ ولتاژ برق مصرفي ۲۲۰ ولت و سه فاز ۳۸۰ ولت و يا تركيبي از اين دو مي باشد.

روشن و خاموش شدن الكترو پمپ ها در بوستر پمپ هاي نسل جديد معمولا به صورت رديفي و نوبتي مي باشد دستگاه هاي نسل جديد از آن جايي كه به صورت پيشرفته هستند از دو پرشر سوئيچ براي كنترل فشار استفاده مي شود. هر كدام از اين سوئيچ ها كاربردي دارد مثلا يكي از پرشر سوئيچ ها براي حداكثر فشار و پرشر سوئيچ دوم هم براي حداقل فشار تنظيم مي شوند.

هر يك از پرشر سوئيچ ها با وصل شدن مدار، به تابلوي كنترل و فرمان بوستر خبر رسيدن فشار آب به حداقل يا حداكثر مي رسد، و تابلوي فرمان دستورات لازم را بسته به حداقل يا حداكثر بودن فشار جهت روشن شدن الكتروپمپ ها يا خاموش شدن نوبتي الكتروموتور ها را صادر مي كند.

در بوستر پمپ هاي دور ثابت از چند منبع ديافراگمي با ظرفيت هاي ويژه استفاده مي شوند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ]